Ukupno: 203747

Autor: Branka Ljepoja, 18. 10. 2019.

U tjednu od 14. - 18. listopada 2019. godine u našoj Školi, kako je i najavljeno, realizirane su planirane aktivnosti za Europski tjedan strukovnog obrazovanja. Pogledajte kako je to izgledalo....

Naziv aktivnosti: Pokazno obaranje stabla i predavanje na temu biološka raznolikost i šume kostajničkog kraja

Vrijeme aktivnosti:  16. listopada  2019.

Kratak opis aktivnosti: Učenici Srednje škole Ivana Trnskoga su, pod nadzorom nastavnika, a u sklopu Europskog tjedna strukovnog obrazovanja prezentirali učenicima završnih razreda osnovne škole svoje vještine, kompetencije i postignuća. Kroz praktičan rad učenici su predstavili važne segmente struke poput zaštitne opreme za rad, rad s motornom pilom, tehniku obaranja stabla, izmjeru sortimenata, rad sa šumarskim instrumentima, rad u plasteniku i dr. Učenici 4e su također održali predavanje za osnovce na temu biološka raznolikost i šume kostajničkog kraja.

Naziv aktivnosti: Prezentacija  zanimanja stolar kroz izložbu i demonstraciju

Vrijeme aktivnosti: 18. listopada 2019.

Kratak opis aktivnosti:  Kroz izložbu „Male besplatne knjižnice“ i drugih  radova učenika naši stolari su pokazali  kakva praktična znanja učenici ovog zanimanja stječu. Na panou su  dočarali radni ambijent  gdje učenici obavljaju praktičnu nastavu. Pričanjem o svom zanimanju i demonstarcijom izrade podnih obloga pokazali su svoje kompetencije i stečene vještine

Naziv aktivnosti: Ekonomska struka kroz poslovanje VT

Vrijeme aktivnosti: 18. listopada 2019.

Kratak opis aktivnosti: Prezentacija poslovanjau prostoru Vježbeničkih tvrtki. Međusobna  poslovna suradnja.

Povezivanje teorijskih nastavnih sadržaja sa praktičnim radnim zadacima. Kroz prezentaciju radnog zadatka učenici su pokazali koliko su timski rad, kreativnost, samostalnost, poduzetnički duh, motivacija i odgovornost bitni za razumijevanje tržišnog gospodarstva i obavljanje posla u stvarnom poslovnom svijetu.