Ukupno: 203900

Izložba fotografija “Rastemo zajedno” 2019. - 5.12. Međunarodni dan volontera
Autor: Branka Ljepoja, 6. 12. 2019.

U sklopu projekta (O)drži moj korak,  u organizaciji Agencije lokalne demokracije Sisak, 5. prosinca 2019. godine u 19:00 sati u Kazalištu 21.otvorena je izložba fotografija volonterskih programa provedenih na području Sisačko-moslavačke županije tijekom 2019. godine. Svojim fotografijama volonterskih akcija na izložbi je sudjelovala i naša škola kao jedan od organizatora volontiranja...

Izložbom se želi promovirati važnost doprinosa volontera za razvoj zajednice te se potiče razvoj visokokvalitetnih i održivih volonterskih programa. Devetnaest organizatora volontiranja svojim fotografijama prikazuju različite područje volontiranja među kojima su: zaštita životinja, školsko volontiranje, volontiranje na manifestacijama, promocija i informiranje, kultura i zaštita okoliša, socijalna skrb i mladi, inkluzivno volontiranje i zdravlje.

Na izložbi možete pogledati i fotografije slijedećih organizatora volontiranja:

Centar za zaštitu životinja i prirode – Key – Stružec/Popovača; Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica; Osnovna škola Braća Ribar – Sisak; Osnovna škola Budaševo-Topolovac-Gušće – Sisak; Osnovna škola „Braća Bobetko“ – Sisak; Srednja škola Glina; Osnovna škola Zorke Sever – Popovača; Kino klub Sisak; Grad Sisak; Srednja škola Viktorovac – Sisak; Novi svijet, udruga za djecu i mlade – Sisak; Gradski muzej Sisak; Skupina građana „Sisački volonteri“; Župa sv. Alojzije Gonzaga – Popovača; Dječji dom Vrbina – Sisak; Agencija lokalne demokracije Sisak; Popovačka udruga likovnih stvaralaca „Moslavački štrk“; Udruga Topot – Kutina; Dijabetičko društvo grada Siska.

Ovim događajem obilježava se Međunarodni dan koordinatora volontera (5.11.) i Međunarodni dan volontera (5.12.), a tijekom otvorenja izložbe posjetitelji su mogli uživati u kratkom glazbeno-scenskom programu od strane, naravno, volontera.

Izložba je postavljena do 6. siječnja 2020. godine, a ulaz je besplatan.

Uz otvorenje izložbe, održana je i svečana dodjela Volonterskih nagrada Grada Siska za 2019. godinu. Dobitnike nagrada i pohvalnica možete pogledati na službenim stranicama Grada na poveznici OVDJE.

"Podržimo volontere i organizatore volontiranja u izgradnji boljeg mjesta za život jer – Volontiranjem svijet postaje ljepše mjesto!"

Program sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.
Izložbu sufinancira Grad Sisak.

"Program sufinancira Ured za udruge Vlade republike Hrvatske".

Stajališta izražena u ovom dokumentu isključiva su odgovornost Srednje škole Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica i ne odražavaju nužno stajališta ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.