Ukupno: 205626

OBAVIJEST - 7. RUJNA 2020. POČINJE NOVA ŠKOLSKA GODINA
Autor: Branka Ljepoja, 3. 9. 2020.

Srednja škola Ivana Trnskoga

Hrvatska Kostajnica

Rujan 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

Na početku ove nastavne godine koja je drugačija nego ostale želim vam srdačnu dobrodošlicu.

S obzirom da će ova školska godina i za vas učenike i roditelje  i za nas djelatnike biti drugačija nego što je bila do sada, molila bih vas da se svi zajedno pridržavamo uputa i mjera koje su preporučili iz  Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Kako bi boravak učenika u školi bio sigurniji, u nastavku su navedene sljedeće informacije i upute kojih se potrebno pridržavati:

Ulazak u Školu odvijat će se na sljedeći način:

Na Glavni ulaz ulaze:

1a (opća gimnazija), 1e (šumarski tehničari)

2b, 3b, 4b i 2d

Na Ulaz sjever ulaze:

1b (ekonomisti), 1d (stolari)

2a, 3a, 4a, 2e, 3e i 3d

U ponedjeljak 7. rujna 2020. godine počinje nastava, taj dan učenici će imati 2 sata razrednika.

Na ulazu će ih dočekati razrednici i odvesti u njihove učionice

Učenici  1.  razreda u Školu će ulaziti u 8:00 sati na ulaz na koji su raspoređeni.

Učenici 2., 3. i 4. razreda u Školu će ulaziti u 8:30 sati na ulaz na koji su raspoređeni.

Sve informacije i obavijesti o organizaciji nastave tijekom ove školske godine objavljivat će se na web stranici škole pa vas molim da redovito pratite nove obavijesti na Naslovnici.

Kako bi boravak učenika u školi bio što je moguće sigurniji, u nastavku su navedene informacije i upute kojih se potrebno pridržavati:

1. Nastava počinje u 8 sati i završava u 13,55.
  2. Klupe u učionicama su raspoređene na 2m razmaka te za vrijeme nastave maske nisu obvezne (osim u iznimnim slučajevima)
  3. Na hodniku i u ostalim prostorima škole obvezni ste nositi masku. Škola će osigurati za vas maske, a do tada ste dužni nositi svoje.
  4. Veliki odmor je nakon 3. sata, a iza svih ostalih sati je mali odmor koji traje 5 minuta.

Za vrijeme malih odmora i velikog odmora nema izlazaka iz razreda osim u posebnim situacijama (poput odlaska u WC i sl.)

1. U školi nema kantine, pa se preporučuje da učenici sami ponesu hranu koju će moći pojesti tijekom velikog odmora u svojoj učionici.
  2. Kod ulaska u školu molim vas da držite fizičku distancu od 1,5 do 2m i nosite masku.
  3. Također održavajte higijenu redovitim pranjem ruku tekućom vodom i sapunom i to prije ulaska u učionicu, prije uzimanje hrane, nakon korištenja toaleta odnosno kad smatrate da je bitno. U učionicama koje nemaju tekuću vodu postavljeni su dezinficijensi za ruke pa ih koristite.
  4. Izvan učionice se možete kretati samo kada je to nužno.
  5. Preporučeno je  što manje dijeliti svoj pribor i stvari sa drugim učenicima.
  6. Svaki dan prije dolaska u školu učenici su dužni izmjeriti temperaturu. U slučaju povišene temperature (iznad 37,3) javljate se ravnateljici na tel. 044/ 554 -427 i izabranom liječniku obiteljske medicine.
  7. Znakovi koji upućuju na moguću zarazu COVIDOM-19 su:
    • povišena tjelesna temperatura
    • kašalj, teškoće u disanju, grlobolja
    • poremećaj osjeta njuha i okusa
    • povraćanje, proljev, bol u trbuhu
  8. U javnom prijevozu učenici se trebaju pridržavati mjera propisanih za javni prijevoz.
  9. Stolari koji obavljaju praktičnu nastavu u PPS-u Majur moraju se pridržavati njihovih uputa i mjera.

Molim vas da shvatite ozbiljnost situacije u kojoj se nalazimo, te da se pridržavate Uputa kako bi što je više moguće spriječili širenje zaraze.  Za sve dodatne informacije slobodno kontaktirajte Školu.

I na kraju svima želim uspješnu školsku godinu.

BUDITE ODGOVORNI, POŠTUJTE FIZIČKI RAZMAK, NOSITE MASKE

Ravnateljica: