Ukupno: 205402

Proljetni ciklus online Filmske naSTAVe za srednjoškolce, studente i njihove nastavnike
Autor: Branka Ljepoja, 1. 4. 2021.

Prijave za proljetni ciklus online Filmske naSTAVe za srednjoškolce, studente i njihove nastavnike otvorene su do 5. travnja 2021....

Želite se baviti filmom, jednostavno ste zaljubljeni u filmsku umjetnost ili ste samo znatiželjni pojedinac koji putem filma želi učiti o svijetu koji ga okružuje, Filmska naSTAVa prava je adresa za vas. Kao prednost programa, ističemo beskrajan entuzijazam voditelja, odličan izbor filmova i dobru ravnotežu teorije te analize i interpretacije.

Osim najraznovrsnijih filmova i stručnih predavača, Filmska naSTAVa ove će praznike u pet naSTAVnih dana ugostiti čak tri gosta. Već provjereno zanimljiv gost, hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac Frano Mašković pridružit će nam se tijekom jednog termina i s polaznicima komentirati prikazani film, pričati o svom radu i spremno odgovarati na sva pitanja.

Višestruko nagrađivani redatelj Đuro Gavran prolazit će zajedno s psihologom jednu važnu životnu i filmsku temu. Đuro Gavran snimio je dvadesetak dokumentaraca, a neki od njih osvojili su prestižne nagrade.

Ilija Barišić, hrvatski autor koji je doktorirao s temom videoigara, dobitnik nagrade Ante Peterlić za publicistiku, predstavit će knjigu koja se sastoji od nekoliko filmoloških eseja koji valoriziraju i interpretiraju film ili služe kao metodički vodič za njegovo tumačenje novim generacijama gledatelja.

Nakon svake projekcije filma uslijedit će njihova analiza i interpretacija, a tijekom analize polaznici će naučiti bolje razumjeti filmsko djelo.

Filmska naSTAVa jedinstven je program nastave filmske umjetnosti na području Republike Hrvatske kojem se mladi uvijek rado vraćaju – jedini je filmskoobrazovni program namijenjen srednjoškolskim učenicima te je uz to potpuno besplatan. Osim primarno srednjoškolcima, program je namijenjen i studentima te srednjoškolskim nastavnicima.

Proljetni ciklus Filmske naSTAVe održat će se tijekom proljetnog odmora učenika od 6. do 10. travnja 2021. od 10 do 13 sati, a prijaviti se možete na ovoj poveznici. Pozivamo srednjoškolce te njihove nastavnice i nastavnike iz cijele Hrvatske, ali i sve zainteresirane da nam se priključe i dobrim filmom ispune praznike.

Za dodatne informacije obratite se e-poštom na martina.kolaric@hfs.hr ili na mobitel 099 5837 690.

Program su preporučili:
– Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu
– Katedra za filmologiju Odsjeka za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
– Hrvatski filmski arhiv (Hrvatska kinoteka pri Hrvatskom državnom arhivu)
– portal Medijska pismenost
– Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu