Ukupno: 203955

POMOĆNIČKI ISPIT
Autor: Marija Krupić, 9. 6. 2014.

Polaganje POMOĆNIČKOG ispita

Polaganje pomoćničkog ispita – 1. rok (15. lipnja – 15. srpnja 2014)

Pomoćničkom ispitu mogu pristupiti:

kandidati koji imaju završeno srednje strukovno obrazovanje u istom obrazovnom sektoru te najmanje 1 godinu radnog iskustva u zanimanju u kojem žele polagati pomoćnički ispit

Učenici koji su u školskoj godini 2013./2014. uspješno završili srednje obrazovanje u strukovnim programima za vezane obrte

Učenici se prijavljuju za polaganje pomoćničkog ispita u prvom roku u svojoj srednjoj školi najkasnije do 16. lipnja 2014.
Za prijavu je potrebno:
- prijavnica za polaganje pomoćničkog ispita (obrazac se kupuje u Narodnim novinama)
- svjedodžba o završnome radu.

Pisani dio ispita održava se  07. srpnja 2014. godine u 9.00 sati, a rezultati će biti objavljeni 09. srpnja na oglasnoj ploči škole do 12.00 sati. Usmeni dio ispita, za one koji mu moraju pristupiti, provodi se 10. srpnja 2014. godine s početkom u 9.00 sati, a rezultati se priopćavaju odmah po završetku ispita.

Popis učenika bit će objavljen na mrežnim stranicama Agencije i škole te na oglasnoj ploči škole najkasnije 26. lipnja 2014. godine.

Pomoćnički ispit polaže se pred povjerenstvom, a sastoji se od:

• praktičnog dijela (praktični rad izrađen u okviru završnog rada priznaje se kao praktični dio pomoćničkog ispita)
  • pisanog dijela
    • piše se u matičnoj školi
    • traje do 240 minuta
    • više od 60% mogućih bodova  ostvarenih na pisanom ispitu osigurava položen pomoćnički ispit
    • manje od 30% mogućih bodova, ispit nije položen, upućuje se na popravni ispit u idućem roku (popravni ispit može se polagati najviše 2 puta bez plaćanja)
  • usmenog dijela
  • pristupaju mu samo učenici koji su na pisanom dijelu ostvarili između 30% i 60% mogućih bodova
  • provodi se u matičnoj školi.

Učenicima koji su položili pomoćnički ispit, Ministarstvo poduzetništva i obrta izdaje Uvjerenje o položenom pomoćničkom ispitu.

Ako učenik ne pristupi ispitu bez opravdanog razloga, smatra se da ispit nije položio.

kALENDAR

POLAGANJA POMOĆNIČKOG ISPITA U 1. - LJETNOM ROKU

od 15. lipnja do 15. srpnja 2014.

- do 16. lipnja 2014. - prijava pomoćničkog ispita

- 16. lipnja 2014 - objava popisa prijavljenih te mjesto i vrijeme izrade -  Škola

- 26. lipnja 2014.- objava konačnog popisa prijavljenih po strukovnim programima te mjesto i vrijeme održavanja pomoćničkog ispita

- 26. lipnja do 3. srpnja 2014. - praktični dio ispita

- 7. srpnja 2014. - pisani dio ispita

- 10. srpnja 2014. - usmeni dio ispita

Za ostale rokove informirajte se na stranici ASOO.

POMOĆNIČKI ISPIT
Autor: Marija Krupić, 9. 6. 2014.

Polaganje POMOĆNIČKOG ispita

Polaganje pomoćničkog ispita – 1. rok (15. lipnja – 15. srpnja 2014)

Pomoćničkom ispitu mogu pristupiti:

Za prijavu je potrebno:
- svjedodžba o završnome radu.

Pomoćnički ispit polaže se pred povjerenstvom, a sastoji se od:

• pisanog dijela
    • piše se u matičnoj školi
    • traje do 240 minuta
  • usmenog dijela
  • provodi se u matičnoj školi.

kALENDAR

POLAGANJA POMOĆNIČKOG ISPITA U 1. - LJETNOM ROKU

od 15. lipnja do 15. srpnja 2014.

- do 16. lipnja 2014. - prijava pomoćničkog ispita

- 26. lipnja do 3. srpnja 2014. - praktični dio ispita

- 7. srpnja 2014. - pisani dio ispita

- 10. srpnja 2014. - usmeni dio ispita

Za ostale rokove informirajte se na stranici ASOO.