Ukupno: 203904

Autor: Branka Ljepoja, 13. 11. 2020.

Ove godine učenici i nastavnici naših strukovnih škola ponovno su se uključili u obilježavanje Europskog strukovnog tjedna. Zbog specifičnosti situacije i potrebe pridržavanja epidemioloških mjera nismo bili u mogućnosti održati prezentacije zanimanja kao do sad, pa smo pronašli nove načine...

Učenici stolari su sa svojom profesoricom izradili prezentaciju zanimanja koja pokazuje presjek znanja vještina i kompetencija koje će budući polaznici ovog zanimanja imati priliku steći. Slike izrađenih predmeta nastalih u radionici u PPS-u Majur ili na poligonu Škole najbolji su pokazatelj primjene usvojenih znanja. Prezentaciju možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/ZI6HdiJd0Xw

Ekonomisti su svoj rad predstavili kroz rad Vježbeničkih tvrtki, pa su  tako zaposlenici Vježbeničke tvrtke Unosport d.o.o. izradili strip kojim će predstaviti svoje poslovanje, a zaposlenici  Vježbeničke tvrtka Gold travel d.o.o. izradili su prezentaciju. Strip i prezentaciju možete pogledati na priloženim linkovima.

Prezentacija:  https://youtu.be/jGpqolykgX0

Strip: https://youtu.be/iW3hVNGsijU

Šumari su se predstavili na poligonu za stručnu praksu tako što su, pridržavajući se epidemioloških mjera, učenicima 8. razreda OŠ Davorina Trstenjaka Hrvatska Kostajnica kroz edukativni razgovor predstavili važne segmente struke poput pripreme tla i sjetve sjemena u plasteniku, te funkciju pergole na šumarskom poligonu i slično. Uz to učenici su imali priliku pogledati pano na kojem su prikazana postignuća prijašnjih generacija šumara na Državnim natjecanjima šumarskih tehničara.