Ukupno: 203927

Susret školskih volonterskih klubova partnerskih škola - Gimnazija Sisak, Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica i ALD Sisak
Autor: Branka Ljepoja, 28. 4. 2021.

Danas je održan Susret školskih volonterskih klubova u sklopu projekta (O)drži moj korak! koji provodi Agencija lokalne demokracije Sisak. Na Susretu su sudjelovali članovi školskih volonterskih klubova Srcem Drugima, iz Srednje škole Ivana Trnskoga u Hrvatskoj Kostajnici, te članovi VoGSI iz Gimnazije Sisak. Iako je Susret trebao biti održan uživo, odlučeno je da se održi preko platforme Zoom zbog poštivanja važećih epidemioloških mjera.

Cilj susreta je bio prvenstveno da se članovi dva volonterska kluba upoznaju i razmjene svoja volonterska iskustva. Izmijenjena su iskustva vršnjačkih radionica i volonterskih akcija koje su provedene u protekloj školskoj godini te su kroz razgovor izmijenjene neke želje i planovi o radu volonterskih klubova nakon završetka projekta koji se bliži svom kraju. Učenici su na kraju izjavili želju za više sadržaja uživo kao i budućoj suradnji kroz nove projekte.
Projekt „(O)drži moj korak!“ financira Ured za udruge vlade Republike Hrvatske kroz Švicarsko – hrvatski program suradnje. Nositelj projekta je Agencija lokalne demokracije Sisak, a partneri Gimnazija Sisak, Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica te Sisačko – moslavačka županija.