Ukupno: 203904

Volonterski klub

Dobro došli na stranice školskog Volonterskog kluba

"Srcem drugima"

Snažne žene kroz povijest - Volonterska akcija u Osnovnoj školi Katarina Zrinska Mečenčani
Autor: Branka Ljepoja, 21. 12. 2020.

Povodom Međunarodnog dana Ljudskih prava održana je još jedna online volonterska akcija o rodnoj ravnopravnosti. I ovaj put posvetili smo je temi ženskih prava jer je temelj svakog demokratskog društva izgrađen na načelu jednakosti i zabrane diskriminacije.

U petak 18.12.2020., koristeći digitalne alate, članovi Volonterskog kluba Srednje škole Ivana Trnskoga održali su radionicu u šestom razredu Osnovne škole Katarina Zrinska Mečenčani. Volonteri su na radionici predstavili djeci nekoliko snažnih žena koje su se u povijesti ostvarile na različitim područjima te porazgovarali o pitanjima rodne ravnopravnosti i ljudskih prava žena.

Volonterska akcija održana je u sklopu projekta "UNAprijedi znanje, popravi stanje – aktivnim (su)djelovanjem mladih za unapređenje kvalitete života u Pounju" i projekta „Održi moj korak“ koje provodimo u suradnji s RCTZG-om iz Zagreba i ALD-om iz Siska.

Učenici osnovne škole su nakon prezentacija crtali svoj doživljaj priča o snažnim ženama i razgovarali o rodnoj ravnopravnosti i korištenju svojih potencijala u ograničavajućem okruženju.

Projekt "UNAprijedi znanje, popravi stanje – aktivnim (su)djelovanjem mladih za unapređenje kvalitete života u Pounju" provodi se uz potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike kroz Poziv za prijavu projekata usmjerenih mladima za financijsku potporu iz raspoloživih sredstava dijela prihoda od igara na sreću i Državnog proračuna za 2019. godinu.

Volonterska akcija  dio je  projekta „(O)drži moj korak!“ koji se provodi u okviru Švicarsko-hrvatskog programa suradnje. Program sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske. Projekt provode Agencija lokalne demokracije Sisak kao nositeljica te Sisačko-moslavačka županija, Gimnazija Sisak i Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica.