Ukupno: 206683

Izvrstan uspjeh naših učenika na natjecanju English in action
Autor: Branka Ljepoja, 15. 3. 2016.

U Zagrebu je 11. i 12. ožujka 2016. održano natjecanje English in Action na kojem su ove godine po prvi put sudjelovali i učenici naše škole.

Našu su školu ove godine predstavljali učenici 3.a razreda, Andrija Rudak i Mateo Tintor. Natjecali su se u kategoriji „Izazov sricanja“ i ostvarili izvrstan rezultat osvojivši 3. i 6. mjesto od ukupno 28 sudionika iz cijele Hrvatske. Izuzetno zadovoljni postignutim uspjehom, već sada razmišljaju o ponovnom nastupu sljedeće godine uz želju da stignu do samog vrha. Nadamo se da će im se pridružiti i ekipe koje bi se natjecale u preostale tri kategorije jer iskreno vjerujemo da u našoj školi ima dovoljno talentiranih učenika koji to mogu ostvariti.

Cilj je ovoga natjecanja promicati interes mladih za vježbanje i korištenje engleskog jezika kako bi se izrazili i kako bi opisali svijet koji ih okružuje. Naglasak natjecanja je na upotrebi jezika, a ne na teoriji; stoga je i dobilo ime ‘Engleski u akciji’. Na kraju, razvoj samopouzdanja za lako govorenje stranog jezika jednako je važno kao i učenje gramatike i riječi. Upravo taj naglasak na kreativnoj i učinkovitoj uporabi engleskog jezika čini ovo natjecanje jednim od najzanimljivijih i najzabavnijih doživljaja iz engleskog jezika za mlade u Hrvatskoj.

Natjecanje se sastoji od 4 kategorije:

a. Izazov sricanja (Spelling bee): učenici sriču riječi na engleskom. Kao pomoć u sricanju, učenici mogu saznati prijevod, porijeklo, vrstu i upotrebu riječi. Ključ uspjeha je dobro poznavanje raznolikosti engleskih riječi.

b. Uvjerljivo govorenje (Persuasive speaking): svaki učenik se natječe u partnerstvu s drugim učenikom iz druge škole. Svaki će par predstaviti svoje mišljenje o pitanju nakon 10 minuta pripreme. Svaki par treba pripremiti uvodne govore i odgovore na argumente drugog para. Ključ uspjeha je dobro surađivati s partnerom i predstaviti uvjerljive argumente na dobrom engleskom.

c. Dramski izazov (Drama challenge): učenici, u grupama do 4 osobe, glume dramsku scenu/scene na engleskom jeziku (najdulje 8 minuta) koje odgovaraju zadanim temama. Ključ uspjeha je izvedba koja je i dramski i jezično dobra.

d. Filmska priča (Film story): učenici, pojedinačno ili u grupama do 4 osobe, razvijaju priču o zadanoj temi i snimaju ju u trajanju do 5 minuta u obliku igranog filma ili dokumentarca na engleskom jeziku. Ključ uspjeha je kreativna i zanimljiva priča.

Udruga  za  promicanje  multimedijske  nastave  (UMNA)  bavi  se  organiziranje  obrazovnih  aktivnosti  koje  nadopunjuju  tradicionalno  obrazovanje  u  školama  i  na  fakultetima,  pomoću  inovativnih  obrazovnih  metoda.  Više  informacija može  se  pronaći  na  www.umna.hr

Mentorica: Lidija Milenkov - Ečimović

Izvrstan uspjeh naših učenika na natjecanju English in action
Autor: Branka Ljepoja, 15. 3. 2016.

Natjecanje se sastoji od 4 kategorije:

Mentorica: Lidija Milenkov - Ečimović