preskoči na sadržaj

Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 3. 10. 2016.

Ukupno: 10219
 

 

Tražilica
 

Kalendar
« Ožujak 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Popis lektire
Popis knjiga za lektiru prema državnom popisu
 
 
 
POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI ZA GIMNAZIJE
I. razred
  1. Homer: ILIJADA, pjevanje I, VI., XVI., XVIII., XXIV. (ep)
  2. Ezop – Ivan Andrejevič Krilov ili Jean de la Fontaine: BASNE (po izboru)
  3. Hans Christian Andersen: CAREVO NOVO RUHO ili
  4. Ivana Brlić – Mažuranić: KAKO JE POTJEH TRAŽIO ISTINU
  5. August Šenoa: ZLATAROVO ZLATO
  6. Jerome David Salinger: LOVAC U ŽITU
  7. Vjenceslav Novak: U GLIB ili
  8. Mile Budak: OPANCI DIDA V1DURINE
  9. Antun Gustav Matoš: CVIJET S RASKRŠĆA
  10. Vjekoslav Kaleb: GOST
  11. Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA
  12. Sofoklo: ANTIGONA (priča po izboru)
  13. Ivo Vojnović: EKVINOCIJO
  14. Biblija: Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Judita, Pjesma nad pjesmama, Psalmi, Evanđelje po Ivanu
  15. Homer: ODISEJA (pjevanje I., XIX., XXI.)
  16. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  17. Sofoklo: KRALJ EDIP
  18. Euripid: ELEKTRA
  19. Plaut: TVRDICA (Škrtac)
  20. Vergilije: ENEIDA, pjevanje II. i IV.
  21. Ovidije: METAMORFOZE (Piram i Tizba, IV. knj.)
  22. Višnja Stahuljak: SJEĆANJA
II. razred
  1. Dante Alighieri: BOŽANSKA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  2. Francesco Petrarca: KANCONIJER (L, III., V., XIII., LXL, CVI., CCCLX., CCCLXIV.)
  3. Giovanni Boccaccio: DECAMERON (Uvod; 1. dan 1. novela; 2. dan 3. novela; 10. dan 5. ili 6. novela)
  4. Marko Marulić: DAVIDIJADA (1. pjevanje: stih 1-11 i 140-160)
  5. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (ulomci)
  6. William Shakespeare: HAMLET i SAN IVANJSKE NOĆI
  7. Marko Marulić: JUDITA
  8. Hanibal Lučić: ROBINJA - Skazanje drugo, stih 685-755. (Robinja i Derenčin)
  9. Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida - Perivoj od Slave i v njem vile)
  10. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20., 497-508.; Drugi dan, stih 595-685.; Treti dan, stih 1510-1532.)
  11. Marin Držić: DUNDO MAROJE i NOVELA OD STANCA
  12. Pedro Calderon de la Barca: ŽIVOT JE SAN
  13. Ivan Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA i OSMAN (L, l-36.; IV.,345-432.; VII.,269-308.; VIII., 569-592.; IX.,321-408.; XI., l-184.;XX.,289-376.)
  14. Pierre Comeille: CID
  15. Jean Racine: FEDRA
  16. Jean Baptiste Poquelin Moliere: ŠKRTAC
  17. Carlo Goldoni: GOST1ONIČARKA MIRANDOLINA
  18. JohannW.Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA i FAUST
  19. Friedrich Schiller: RAZBOJNICI
  20. George G. Byron: PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
  21. Edgar Allan Poe: GAVRAN i CRNI MAČAK
  22. Aleksandar S. Puškin: EVGENIJ ONJEGIN
  23. Mihail J. Ljermontov: JUNAK NAŠEG DOBA
  24. France Prešeren: SONETNI VIJENAC
III. razred
  1. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA
  2. August Šenoa: PRIJAN LOVRO i SELJAČKA BUNA
  3. Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  4. Gustave Flaubert: MADAME BOVAR
  5. Ivan S. Turgenjev: LOVČEVI ZAPISI (ŠUMA I STEPA; NADSTOJNIK)
  6. Nikolaj V. Gogolj: KABANICA
  7. Fjodor M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
  8. Lav N. Tolstoj: ANA KARENJINA
  9. Emile Zola: GERMINAL ili THERESE RAQUIN
  10. Guy de Maupassant: NA VODI
  11. Eugen Kumičić: UROTA ZRINSKO-FRANKOPANSKA
  12. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA (lllustrissimus Battorvch ili Perillustris ac generosus Cintek)
  13. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  14. Josip Kozarac: TENA
  15. Vjenceslav Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
  16. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (NORA) ili HEDDA GABLER
  17. Anton P. Čehov: TRI SESTRE
  18. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
  19. Ivo Vojnović: DUBROVAČKA TRILOGIJA
  20. Antun Gustav Matoš: CAMAO i IZBOR IZ POEZIJE
  21. Dinko Šimunović: MULJIKA
  22. Milan Begović: PUSTOLOV PRED VRATIMA ili BEZ TREĆEGA
  23. Milutin Nehajev: BIJEG
  24. Ivan Kozarac: ĐUKA BEGOVIĆ
  25. Janko Polić Kamov: BRADA ili BITANGA
IV. razred
  1. Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENA VREMENA (Combray)
  2. Luigi Pirandello: ŠEST OSOBA TRAŽI AUTORA
  3. Franz Kafka: PROCES i PREOBRAŽAJ
  4. Ernest Hemingway: STARAC I MORE ili KOME ZVONO ZVONI
  5. Miroslav Krleža: KRALJEVO, BARAKA PET BE, KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
  6. Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA ili TRAVNIČKA KRONIKA
  7. Ivan Goran Kovačić: JAMA
  8. William Faulkner: KRIK I BIJES
  9. Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
  10. Jean Paul Sartre: MUČNINA
  11. Albert Camus: STRANAC
  12. Eugene lonesco: ĆELAVA PJEVAČICA i STOLICE
  13. Samuel Beckett: U OČEKIVANJU GODOTA
  14. Mesa Selimović: DERVIŠ I SMRT
  15. Petar Šegedin: CRNI SMIJEŠAK
  16. Vladan Desnica: PROLJEĆA IVANA GALEBA
  17. Ranko Marinković: RUKE I KIKLOP
  18. Slobodan Novak: MIRISI, ZLATO I TAMJAN
  19. Hermann Hesse: STEPSKI VUK
  20. Antun Šoljan: KRATKI IZLET
  21. Vitomir Lukić: SANOVNIK NASMIJANE DUŠE
  22. Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  23. Ivan Aralica: PSI U TRGOVIŠTU ili PUT BEZ SNA
  24. Nedjeljko Fabrio: VJEŽBANJE ŽIVOTA ili SMRTVRONSKOGA
  25. Pavao Pavličić: KORALJNA VRATA
POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI ZA ČETVEROGODIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE
(sa satnicom: I. razred -3 sata, II . razred - 3 sata, III. razred - 3 sata, IV . razred - 3 sata)
I. razred
  1. Homer: ILIJADA, pjevanje I. i XVI.
  2. Ezop - Jean de la Fontaine: BASNE (po izboru)
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ
  4. George Orvell: ŽIVOTINJSKA FARMA ili Milan Kundera: ŠALA
  5. Marija Jurić-Zagorka: GRICKA VJEŠTICA
  6. Slavko Kolar: BREZA ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  7. Sofoklo: ANTIGONA
  8. Marin Držić:, NOVELA OD STANCA
  9. Biblija: Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Evanđelje po Ivanu i Psalmi (po izboru)
  10. Homer: ODISEJA (pjevanje L, XIX., XXI.)
  11. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  12. Plaut: TVRDICA (Škrtac)
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (L, III, V, XIII.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON (Uvod; l .dan 1. novela; 2. dan 3. novela)
II. razred
  1. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (ulomci)
  2. William Shakespeare: HAMLET
  3. Marko Marulić: JUDITA
  4. Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  5. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20,497-508;
    Drugi dan, stih 595-685; Treti dan, stih 1510-1532)
  6. Marin Držić: DUNDO MAROJE
  7. Ivan Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA i OSMAN (1,1-36; IV.,345-432; VII.,269-308; VII, 269-308; VIII, 569-592; IX,321-408; XI,1-184; XX, 289-376)
  8. Moliere: MIZANTROP ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  9. Carlo Goldoni: KRČMARICA MIRANDOLINA
  10. Johann W. Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA
  11. George G. Byron,:PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
  12. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (Harač i Kob)
III. razred
  1. August Šenoa: ZLATAROVO ZLATO
  2. Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  3. Fjodor M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
  4. Lav N. Tolstoj: ANA KARENJINA ili USKRSNUĆE
  5. Eugen Kumičić: ZAČUĐENI SVATOVI
  6. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA (izbor)
  7. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  8. Josip Kozarac: OPRAVA ili SLAVONSKA ŠUMA
  9. Vjenceslav Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
  10. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora) ili HEDDA GABLER
  11. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
  12. Dinko Šimunović: DUGA
  13. Milan Begović: PUSTOLOV PRED VRATIMA
  14. Ivan Kozarac: DUKA BEGOVIĆ
IV. razred
  1. Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENOG VREMENA (Combray)
  2. Miroslav Krleža: KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
  3. Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA
  4. Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
  5. Albert Camus: KUGA
  6. Petar Šegedin: NOVELE (izbor)
  7. Vladan Desnica: ZIMSKO LJETOVANJE ili PRIPOVIJESTI (po izboru)
  8. Ranko Marinković: KIKLOP
  9. Antun Šoljan: LUKA
  10. Vitomir Lukić: SOBA ZA PROLAZNIKE
  11. Ivan Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  12. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU ili Nedjeljko Fabrio: SMRT VRONSKOG
  13. Pavao Pavličić: DUNAV
POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI ZA ČETVEROGODIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE
(sa satnicom: I. razred -4 sata, II . razred - 4 sata, III. razred - 3 sata, IV . razred - 3 sata)
I. razred
  1. Homer: ILIJADA, pjevanje I. i XVI.
  2. Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ
  3. George Orvell, ŽIVOTINJSKA FARMA ili Milan Kundera: ŠALA
  4. Slavko Kolar: BREZA ili Mile Budak: OPANCI DIDA VIDURINE
  5. Vjekoslav Kaleb: GOST
  6. Nenad Brixy: MRTVACIMA ULAZ ZABRANJEN ili Marija Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  7. Sofoklo: ANTIGONA
  8. Marin Držić: SKUP
  9. Biblija: Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Judita, Psalmi, (izbor) i Evanđelje po Ivanu
  10. Homer: ODISEJA (pjevanja I., XIX., XXI.)
  11. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  12. Plaut: ŠKRTAC
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (I., III., V., XIII., LXL, CVI.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON (Uvod; l. dan 1. novela; 2. dan 3. novela; 10. dan
    5. novela)
  16. Marko Marulić, DAVIDIJADA (1. pjevanje; stih 1-11, stih 140-160)
II. razred
  1. Miguel Cervantes de Saavedra: DON QUIJOTE (ulomci)
  2. William Shakespeare: HAMLET
  3. Marko Marulić: JUDITA
  4. Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida i Perivoj od Slave i v njem vile)
  5. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20,497-508; Drugi dan, stih 595-685; Treti dan, stih 1510-1532)
  6. Marin Držić: DUNDO MAROJE
  7. Ivan Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA i OSMAN (I., l-36; IV.,345-432; VII.,269-308; VII.,269-308; VIII., 569-592; IX.,321-408; XI.,1-184; XX.,289-376)
  8. Moliere: MIZANTROP ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  9. Johann W. Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA
  10. F. Schiller: RAZBOJNICI
  11. George G. Byron: PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
  12. Edgar Allan Poe: GAVRAN i UBOJSTVA U ULICI MORGUE
  13. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (Harač i Kob)
III. razred
  1. August Šenoa: ZLATAROVO ZLATO
  2. Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  3. Fjodor M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
  4. Lav N. Tolstoj: ANA KARENJINA ili USKRSNUĆE
  5. Eugen Kumičić: ZAČUĐENI SVATOVI
  6. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA (izbor)
  7. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  8. Josip Kozarac: OPRAVA ili SLAVONSKA ŠUMA
  9. Vjenceslav Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
  10. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora) ili HEDDA GABLER
  11. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
  12. Antun Gustav Matoš: OKO LOBORA
  13. Dinko Šimunović: ALKAR
  14. Milan Begović: PUSTOLOV PRED VRATIMA ili AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI
IV. razred
  1. Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENA VREMENA (Combray)
  2. Miroslav Krleža: KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
  3. Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA
  4. Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
  5. Albert Camus: KUGA
  6. Eugene lonesco: ĆELAVA PJEVAČICA ili STOLICE
  7. Petar Šegedin: NOVELE (izbor)
  8. Vladan Desnica: ZIMSKO LJETOVANJE ili PRIPOVIJESTI (po izboru)
  9. Ranko Marinković: KIKLOP
  10. Antun Šoljan: LUKA
  11. Vitomir Lukić: SOBA ZA PROLAZNIKE
  12. Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  13. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU ili Nedjeljko Fabrio: SMRT VRONSKOGA
  14. Pavao Pavličić: VEČERNJI AKT ili DUNAV
POPIS DJELA IZ HRVATSKE I SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI ZA TROGODIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE
I. razred
  1. Homer: ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
  2. Ezop – Jjean de la Fontaine: BASNE (izbor)
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: ŠEGRT HLAPIĆ ili REGOČ
  4. George Orvell: ŽIVOTINJSKA FARMA
  5. Marija Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  6. Mile Budak: OPANCI DIDA VIDURINE ili Slavko Kolar: BREZA ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  7. August Cesarec: SIN DOMOVINE, životna drama Eugena Kvaternika
  8. Pero Budak: KLUPKO
  9. Biblija: Knjiga Postanka, Psalmi ili Mudre izreke - izbor i Evanđelje po Ivanu (V.)
  10. Homer: ODISEJA (pjevanje I. i XIX.)
  11. Sofoklo: ANTIGONA ili KRALJ EDIP
  12. Plaut: HVALISAVI VOJNIK
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (I., XXXV., CCCXH.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON
  16. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (1.8 itd.)
  17. William Shakespeare: HAMLET
  18. Marko Marulić: JUDITA (Libro peto)
  19. Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i začse zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  20. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20, 497 - 508)
  21. Marin Držić: DUNDO MAROJE
II. razred
  1. Ivan Gundulić: DUBRAVKA (Skazanje deveto) i OSMAN (I., l-36; VII., 269-308; VII., 269-308)
  2. Moliere: ŠKRTAC ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  3. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (4., Harač)
  4. August Šenoa: KAMENI SVATOVI i ZLATAROVO ZLATO
  5. Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  6. Eugen Kumičić: JELKIN BOSILJAK
  7. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
  8. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  9. Rikard Jorgovanić: MLINARSKA DJECA
  10. Josip Kozarac: TENA ili SLAVONSKA ŠUMA
  11. Vjenceslav Novak: TITO DORČIĆ
  12. Josip Eugen Tomić: OPANČAREVA KĆI
III. razred
  1. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora)
  2. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST ili KATASTROFA
  3. Dinko Šimunović: DUGA ili Franjo Horvat Kiš, ŽENIK
  4. Milan Begović: AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI ili PUSTOLOV PRED
    VRATIMA
  5. Ivan Kozarac: SUDOPERKA ili DUKA BEGOVIĆ (ulomak)
  6. Ernest Hemingway: STARAC I MORE
  7. Miroslav Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA (izbor)
  8. August Cesarec: TONKINA JEDINA LJUBAV
  9. Viktor Car Emin: MALI OD FOGUNA
  10. Slavko Kolar: MI SMO ZA PRAVICU
  11. Eugene lonesco: STOLICE ili ĆELAVA PJEVAČICA
  12. Ranko Marinković: RUKE (po izboru)
  13. Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  14. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU
  15. Stjepan Čuić: STALJINOVA SLIKA
  16. Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA (priča po izboru)



preskoči na navigaciju