Ukupno: 207642

VIKEND U FRANKFURTU NA MAJNI
Autor: Branka Ljepoja, 28. 11. 2022.

Nakon prvog radnog tjedna, učenici naše škole su, zajedno sa nastavnicima u pratnji, iskoristili slobodno vrijeme za istraživanje i obilazak samog Frankfurta na Majni.

S obzirom na činjenicu da su učenici tijekom radnog tjedna odlučili pokazati svoju marljivost na poslu, subotu smo iskoristili za malo duži odmor. A nakon kasnog ustajanja i slobodnog vremena koje su učenici iskoristili za samostalni obilazak znamenitosti Frankfurta i, naravno, „šoping“, uslijedilo je zajedničko druženje.

Istovremeno smo se povezali s učenicima iz Srednje škole Bedekovčina koji su također na odrađivanje praktične nastave, ali u obližnjem gradu Mainzu. Učenici naše škole bili su odlučni pokazati što su naučili te prenijeti svoju snalažljivost po Frankfurtu i svojim kolegama iz Bedekovčine.

Vrijeme do odlaska na spavanje iskoristili smo za opuštanje uz nekoliko partija biljara i stolnog nogometa.

Nedjelju smo ipak iskoristili kreativnije i, uz preporuku Milice iz 4E razreda, odlučili smo zajedno posjetiti botanički vrt Palmengarten.

Nakon obilaska prekrasnih vrtova u kojima smo vidjeli brojne biljne vrste iz cijeloga svijeta, a s obzirom da je u tijeku svjetsko prvenstvo u nogometu, naši učenici nisu mogli propustiti šansu i vidjeti kakav je doživljaj gledati utakmicu u Njemačkoj. Tako smo se prilikom povratka u hostel odlučili stati u obližnji kafić gdje smo navijali za naše Vatrene.

A kakav je dojam obilazak Palmengartena ostavio na našu učenicu Zoranu iz 3B?

ZORANA: Palmengarten je nešto najljepše što sam ikada vidjela u svom životu. Ako se ikada nađete u Frankfurtu preporučujem da ga obavezno posjetite.

Ova vijest izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

VIKEND U FRANKFURTU NA MAJNI
Autor: Branka Ljepoja, 28. 11. 2022.

A kakav je dojam obilazak Palmengartena ostavio na našu učenicu Zoranu iz 3B?