Ukupno: 206116

Susreti karitativne grupe "OTVORENO SRCE"
Autor: Nataša Perković, 20. 12. 2010.

U subotu, 18.12.2010. karitativna skupina i crkveni zbor mladih udružili su snage kako bi donijeli radost potrebitima.

Skupinu su vodile časne sestre Ivanka i Ljubica. Najprije smo se odvezli u Šišinec kod Siska kako bismo posjetili komunu Cenacolo. Ondje živi skupina bivših ovisnika koji su smisao života našli u molitvi. Žive po kršćanskim načelima, a hranu ne kupuju, već je dobiju od vlastitog uzgoja ili od donacija (ljudi im donose hranu). Primili su nas veoma srdačno, te hrabro podijelili s nama svoje životne priče.

Nakon Šišinca zaputili smo se u 'Langov dom' u Maloj Gorici. To je starački dom koji je osnovala udruga 'Josip Lang'. I ondje su nam se razveselili i s veseljem su poslušali nekoliko pjesama koje smo im otpjevali. Premda više i nisu toliko mladi, korisnici 'Langovog doma' ostali su mladi duhom i s užitkom su se raspričali o raznim temama. Nakon što se pozdravili s njima, krenuli smo put Kostajnice, a svi su zaključili kako je ovaj izlet bio jedno nadahnjujuće i korisno iskustvo.

Tekst: Barbara Rudak, 2A
Fotografije: Petar Prpić, 1A

Susreti karitativne grupe "OTVORENO SRCE"
Autor: Nataša Perković, 20. 12. 2010.

Tekst: Barbara Rudak, 2A
Fotografije: Petar Prpić, 1A