Ukupno: 206124

NE govoru mržnje na internetu
Autor: Branka Ljepoja, 21. 3. 2014.

Kampanja „NE govoru mržnje na Internetu“ namijenjena je djeci i mladima ali i svima onima koji prepoznaju važnost borbe protiv govora mržnje. U nastavku pogledaj kako se možeš uključiti i aktivno pridonijeti kampanji. Imaj na umu da će se lista ažurirati, stoga svrati ponovno!

Ako imaš Facebook, možeš:

- postaviti logo kampanje kao svoju sliku naslovnice (cover)

- svoju trenutnu profilnu sliku zamijeniti logom kampanje.

- lajkati i podijeliti Facebook stranicu Kampanje sa svojim prijateljima

- prijaviti sadržaj za kojeg smatraš da izražava govor mržnje

- poslati nam link ukoliko si napisao/la blog/članak/osobnu priču vezanu uz govor mržnje i želiš je podijeliti s drugima

Ako imaš Twitter:

- prati NoHateCRO.

- i ako želiš znati o ovoj kampanji, ali na razini Vijeća Europe, prati: NHSM

Imaš web stranicu ili blogPreuzmi web banner. Ukoliko dimenzije ne odgovaraju, javi nam se sa željenim dimenzijama.

Ukoliko želiš pridonijeti borbi protiv govora mržnje ili nasilja i želiš podijeliti svoju osobnu priču, a želiš ostati anoniman/na, pošalji nam je u inbox Facebook stranice. Tvoji podaci će ostati neotkriveni, a priča podijeljena s tisućima koji podržavaju kampanju.

Želiš se kreativno i filmski boriti protiv govora mržnje na internetu i još osvojiti nagradu? Pogledaj natječaj i prijavi se!

Ako si član udruge koja njeguje načela na kojima ova kampanja počiva, možeš organizirati radionicu kako se boriti protiv govora mržnje. Na stranicama Vijeća Europe možeš pronaćiedukativne materijale, kao što su kao što je Compass i Bookmarks. Također, možeš se prijaviti projekt vezan uz govor mržnje Europskoj fondaciji za mlade (European Youth Foundation).

Ako imate neku drugu ideju za promociju kampanje, javite nam se na: dislajkam.mrznju@mspm.hr

Više informacija potražite na stranici http://www.dislajkammrznju.hr/

NE govoru mržnje na internetu
Autor: Branka Ljepoja, 21. 3. 2014.

Ako imaš Facebook, možeš:

- postaviti logo kampanje kao svoju sliku naslovnice (cover)

- svoju trenutnu profilnu sliku zamijeniti logom kampanje.

- lajkati i podijeliti Facebook stranicu Kampanje sa svojim prijateljima

- prijaviti sadržaj za kojeg smatraš da izražava govor mržnje